Tarptautinė Bažnyčia be Sienų (CWOWI)

Tarptautinis Surinkimas be Sienų (CWOWI) - Pasaulinis Namų Surinkimų (Bažnyčių) tinklas
Mes tikime, kad namų surinkimai aprašyti Apaštalų darbų knygoje ir Pauliaus laiškuose yra normali krikščionybė. Šitie surinkimai sudaryti iš draugų, bendradarbių, kaimynų, kurie reguliariai renkasi namuose tam, kad augtų Kristuje ir, kad Viešpaties valia įvyktų jų gyvenime. Čia pateikiami Pasaulinio Namų Surinkimų tinklo įkūrėjo John Fenn straipsniai ir mokymai „Savaitės Mintys“.

2025 m. kovo 21 d., penktadienis

2025 m. kovo mėn. naujienlaiškis

 Newsletter   2025 -03

 Sveikinu visus,

 Pirmiausia norėtume padėkoti, kad meldėtės už Brajeną, kai vyko  jo nugaros operacija, kad būtų sujungti slanksteliai. Kiekvieną dieną jam sekasi vis geriau,


tačiau dar kitą mėnesį jo veikla bus labai ribota. Iš prigimties jis yra labai aktyvus, todėl jam gali  būti sunku judėti  lėtai ir leisti kūnui pasveikti.

 

 Gavau daug el. laiškų su klausimais, kada bus kiti mūsų „Zoom“ susitikimai. Kai Brajenas pakankamai pasveiks, paskelbsime apie juos savaitinių minčių ir naujienlaiškių antraštėse – ačiū už kantrybę!

 

 

Dažnai gaunu el. laiškus, kuriuose teiraujamasi apie Chrisą ir Barbarą, ir dėkoju už tai. Jam sekasi gerai, nors jis nusivilia ir pyksta, jei mūsų įprastas tvarkaraštis, kai penktadienio rytą pasiimame jį į jo penktadienio/šeštadienio vizitą namuose, sutrinka, o tai nutiko neseniai. Mes vėl keliausime balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais, todėl tai kelia didelį susirūpinimą. Melskitės, kad jis  grupės namuose gerai reaguotų į mūsų keliones.

 

CWOWI App programa dabar yra įtraukta į daugiau App  parduotuvių;

 

Nuolat atnaujinant, vis daugiau šalių įtraukė CWOWI programą į savo „App Store“ – pavyzdžiui, Australija yra naujausia. Jei anksčiau negalėjote jos rasti, dar kartą patikrinkite „App Store“.

 

 Tikėk ir žinok.

 

Paulius sakė filipiečiams, kad nelaiko savęs pasiekusiu, bet  jis tik stengėsi „pažinti Jį ir Jo prisikėlimo galią ir dalyvauti Jo kentėjimuose“ (Filipiečiams 3:10–14).

 

  

Kai gimstame iš naujo, mes tikime Jėzumi. Bet mes Jo dar nepažįstame. Tai yra viso gyvenimo kelionė, kaip ir bet kuriuose ilgalaikiuose santykiuose. Ar kas nors kada nors tvirtino ką nors apie jums pažįstamą asmenį, o jūs atsakėte: „Tai nepanašu jį“. Jūs taip sakote, nes pažįstate asmenį, apie kurį jie kalba. Jei tai, kas buvo pareikšta, nepanašu į jį, vertinate teiginį pagal tai, ką žinote apie tą asmenį.

 

  

Taip yra ir suvokiant neteisingą mokymą apie Jėzų. Kai tik ne tik  tikime, bet Jį pažįstame, išgirdę klaidą, pasakysime: „Tai nepanašu į Jį“ ir klaidą atmetame.

 

 

Apaštalas Jonas 1 Jono 2:24-27 rašo konkrečiai kaip ištirti mokymą lyginat su tuo, ką žinome apie Tėvą ir Viešpatį.

   

"...kas išpažįsta Sūnų, turi ir Tėvą. Jums; žiūrėk, kas buvo jumyse pradžioje (subalansuotas mokymas), pasilieka jumyse, ir jei pasiliks, liksite Tėve ir Sūnuje. Ir tai yra Jo pažadas: amžinasis gyvenimas. Rašau tai (kad apsaugočiau) nuo tų, kurie nori jus suvilioti (kad jūs nuklystumėt), tas pats patepimas kurį jūs turite pasilieka jumyse ir jums nereikia, kad kas nors jus mokytų (apie tiesą ir klaidą)  ; tas pats patepimas moko jus visko ir yra tiesa ir tai, kas tikra, o ne melas, jis išmokys tave išlikti Jame“.

  

Didžiausia apsauga nuo nesubalansuoto mokymo yra Tėvo ir Sūnaus pažinimas ir jautrumas patepimui (Dievo buvimui) mūsų dvasioje. Lyginant vieną su kitu. Visa tai, kas nėra tiesa, iškart pastebima.

 

  

Daugelis tiki Viešpačiu, bet dar Jo nepažįsta. Daugelis pragyvena visą gyvenimą tikėdami, bet niekada iš tiesų nepažindami. Yra daug vadinamųjų mokytojų, kurie tiki, bet gerai nepažįsta Tėvo ar Viešpaties. Jei jie pažintų, jie taip neiškreiptų Rašto. Jie nesusikoncentruotų ties vienu mokymu ir visą savo gyvenimą nekurtų aplink jį. Kai pažįstame Viešpatį, Jis sprendžia daugelį mūsų gyvenimo problemų, atvesdamas mus į pusiausvyrą. Mes nevalgome kepsnius kiekvieną dieną; kai Jį pažinsi, Jis pasirūpins, kad ir mes valgytume ir daržoves – subalansuota dvasinė mityba.

 

Mūsų asmeniniame gyvenime ir surinkime

 

Mes išmokstame atmesti bet kokį mokymą, kuris neatitinka to, ką žinome apie Jį. Tai reiškia, kad atmetame bet kokį mokymą, kuris tiesiogiai nepadeda mums geriau pažinti Jo. Pagalvok apie tai. Ar yra „krikščioniškų“ svetainių, kuriose lankotės ir kurios nepadeda jūsų tiesiogiai pažinti Tėvo ir Viešpaties?

 

   II Timotiejui 4:3-4 Paulius rašo:

Ateis laikas, kai jie atmes sveiką mokymą (Gk: sveikas, subalansuotas), bet rinksis sau mokytojus (pasiklausyti), nes jiems niežti ausis, ir jie nusuks (Gk: defektas į kitą pusę) ausis nuo tiesos, kad klausytųsi išgalvotų istorijų. (Gk: mitai, istorijos, pasakos, skirtos pramogauti)

 

 Kiekvienas turime išsiugdyti discipliną, kad atmestume bet kokį mokymą, kuris atitraukia mus nuo geresnio Viešpaties pažinimo.

 

Ne  žinodamas apie Jį, bet tikrai pažindamas Jį. Daugelis žmonių eina į surinkimus, kuriose pamokslas visada yra APIE Viešpatį, bet ne tai, ką Viešpats padarė to pastoriaus gyvenime, kas rodytų, kad jis Jį pažįsta. Klausykite mokytojų – ar jie teigia, kad Dievas su jais kalba, kalbėjosi, rodė dalykus asmeniškai? O gal jie kalba tik apie Viešpatį? Tikėti ar žinoti? Tikėjimas turėtų vesti prie pažinimo.

 

 Štai kodėl namų surinkimuose prieštaringas temas paliekame prie durų – namų surinkime jų aptarinėti nedera. Namų surinkimuose kalbama yra apie tai, ką Jėzus šiuo metu daro mūsų gyvenime, šiandien, ir tai ateina tik pažinus Jį. Pirmajame laiške korintiečiams 14:26 Paulius sako: „Kaip yra, broliai (vyrai ir moterys), kai susirenkate, kiekvienas turi psalmę (įskaitant garbinimą), mokymą (ko Dievas jums išmokė šią savaitę), apreiškimą (kažką Dievas jums parodė šią savaitę) arba kalbas ir išaiškinimą. Tegul viskas būna padoriai ir tvarkingai.

 

 

Jo nurodymai šiose eilutėse apie namų surinkimą yra susiję su Jo pažinimu: Kalbėkite pakaitomis, užleiskite kitą, jei turite žodį iš Dievo, bet neturite galimybės juo pasidalyti, tylėkite ir tebus tai  tarp jūsų ir Dievo, nedominuokite pokalbyje ir viskas, ką pasakysite, bus vertinama, galbūt priimta o gal   atmesta. Visa tai yra apie Viešpaties pažinimą ir tai, ką Jis nori daryti tarp jų.

 

   

Kai žmogus, įnešantis į namų bažnyčią savo mėgstamą ginčytiną temą, jis išsiskiria kaip skaudantis nykštys, nes visi supranta, kad tai prieštaringa, ir tai  tik skaldo. Namų surinkimas nėra apie tai. Jei dalyvaujantis asmuo mano, kad žemė plokščia, te pasilieka tai sau. Tai netinka šventųjų susirinkimui, kurie yra pagauti to, ką Dievas daro jų gyvenime dabar, šiandien.

 

  

Niekam nerūpi ir niekas nenori girdėti to,  kas nors atmetė Hebrajams 4:16 ir daugelį kitų eilučių, kad drąsiai ir tiesiai prie Tėvo sosto gauti gailestingumą ir malonę, pagalbą prireikus, manydami, kad vietoj to turime pereiti dangiškąją teismų sistemą. Taip pat nėra išmintinga ir subalansuota diskutuoti apie naujausius „pranašiškus žodžius“ apie surinkimo paėmimo ar Jėzaus sugrįžimo laiką, taip pat susitikimo metu į pokalbį neįeina politika. Namų  susirinkimuose, kai jie susitinka kalbama apie mokinystę, o tai reiškia pažinti Tėvą, Viešpatį, ir tai, ką jie daro mūsų gyvenime dabar ir šiandien. Kalbama apie tai, ką mes ŽINOME, kad Dievas daro mūsų gyvenime. Pažinti Jį ir Jo darbus mumyse. Ne apie kokią nors teoriją ar nesubalansuotą mokymą, kuris tik kelia ginčus ir yra nesveikas.

 

 

Kadangi pirmiausia individualiai nustatome akių ir ausų apsaugą, kad atmestume mokymą, kuris nėra tiesiogiai susijęs su geresniu Jėzaus ir Tėvo pažinimu, kai kas nors susirinkime iškelia kokią prieštaringą temą, jis nutildomas,  jam pasiūloma kartais net pakalbėti privačiai, , kad sužinotų, kaip mes sutelkiame dėmesį į tai, kaip Dievas padaro tave panašų į Kristų gyvenime.

 

  

Kai kurie iš šių mokymų yra  ne tik klaidingi, bet iš tikrųjų yra demonų mokymai: 1 Timotiejui 4: 1-2

 

„Šventoji Dvasia tiesiogiai sako, kad paskutinėmis dienomis kai kurie paliks tikėjimą ir klausys viliojančių dvasių ir demonų mokymų“. Graikiškas žodis, išverstas „viliojantis“, yra „planos“, iš kurio gauname žodį „planetos“. Tai reiškia klaidžioti, šiuo atveju klajoti mokymuose, siekiant paklaidinti kitus. Jis dažnai naudojamas apibūdinti klaidingus mokytojus ir žmones, patekusius į didelę klaidą.

 

 

Tas pats žodis (planao) vartojamas aukščiau esančiame I Jono 2:24-27, kur Jonas juos mokė, kad pažinimas ir pasilikimas Tėve ir Sūnuje su mumyse pasiliekančiu patepimu yra puiki apsauga „nuo tų, kurie bando tave suvilioti“ (klaidingu mokymu).

 

 

Daugelis galvoja: „Jei galėčiau tiesiog pakankamai gerai pažinti Žodį“ arba geriau suprasčiau žydų kultūrą arba pirmojo amžiaus kultūrą“, aš turėčiau apsaugą nuo klaidų arba „Jei aš tiesiog neatmesčiau tos apsaugos“.

 

 Visa tai gerai,  bet I Jono 2:24-27 teigiama, kad didžiausia apsauga nuo tų, kurie bando mus suvilioti blogais mokymais, yra Tiesos Dvasios patepimas (buvimas) ir mumyse esančio Tėvo bei Sūnaus pažinimas. Jei pažįstate Dievą, kai kas nors sako, kad Šventajame Rašte sakoma taip ir taip, ir tai nėra tai, ką jūs žinote apie Tėvą ar Viešpatį, jūs atpažinsite tą įspėjimą savo dvasioje iš Dvasios.

 

 Tai padeda mums apeiti  visą ratą:

 

Jei pažįstate Tėvą ir Sūnų, Tiesos Dvasia atpažinsite, kai mokymas bando jus suklaidinti. Sužinosite, kada tai blaško, kai svetainė trukdo geriau pažinti Tėvą ir Sūnų. Jei geriau pažinsite Tėvą ir Viešpatį, įgysite nenumaldomą impulsą, kuris veda visą jūsų gyvenimą, su uolumu, kuris aktyviai saugo tą bendrystę, kurią jaučiate savo dvasioje.

 

  

Rašau šiuos dalykus ne tam, kad priversčiau skaitytoją  gintis, o skatinčiau kiekvieną iš mūsų daryti taip, kaip padarė Paulius: „Broliai, aš nelaikau savęs pasiekusiu, bet vieną dalyką darau, pamiršęs tai, kas yra už nugaros,  stengiuosi laimėti dangaus prizą, į kurį Dievas Tėvas Kristuje, kviečia mus aukštyn. Ir tegu tie kurie subrendę ( ir nori subręsti) laikosi šių nurodymų. Jei manote kitaip, Dievas Tėvas jums tai apreikš ir vaikščiokime tame, ką jau pasiekėme. Filipiečiams 3:13-16

 

  

 Jei esate tas, kuris atsigauna po „viliojančių dvasių ir demonų mokymo“, grįžkite į tą tašką, kurį paskutinį kartą prisiminėte subalansuotą mokymą, ir pradėkite iš naujo. Jei jus vilioja mokymai, kuriuos žinote savo širdyje, kutena jūsų ausis, yra laiką atimantis  blaškymasis, tada atgailaukite ir imkitės veiksmų, kad niekada nesilankytumėte tose svetainėse.

 

Jokūbo 3:14-17 priešpastato pasaulio sistemos išmintį  Dievo išminčiai.

 

 

Jis teigia, kad pasaulio išmintis sukelia nesantaiką, sumaištį, net pavydą, o Dievo išmintis yra „tyra, taiki, protinga, švelni, kupina gailestingumo, siekianti tau geriausio be šališkumo su nuoširdumu“.

 

 

Būkite vedami ramybės.  Ieškokite ramybės savo dvasioje. Kai Jį pažįstate, atpažįstate tai, kas nėra tiesa. Todėl sutelkite dėmesį į Tėvo ir Viešpaties pažinimą. Ačiū Tėvui už tą saulėtekį ir saulėlydį, kurį matote. Už gerą laiką , už tai ir tai  jūsų dienoje. Kai išgirsti kažką  iš seno draugo, už galimybę pasimelsti už ką nors – tiesiog raskite priežasčių per dieną padėkoti Tėvui, paklausti Jo nuomonės apie tai, ką girdite ar skaitote. Kaip ir bet kokie santykiai, kuriuose kiekvienas pažįsta kitą, kalbėkite su Juo. Kalbėkitės su Tėvu, Viešpačiu, o tada savo dvasioje pajuskite Šventosios Dvasios buvimą. Išmokite nukreipti savo dėmesį, kad sužinotumėte Jo nuomonę, Tiesos Dvasią, kai girdite, ką kažkas moko.

 

 Jei joje ramybė, verta jos siekti. Jei tai nėra logiška arba skiriasi nuo to, kuo tikėjote, tačiau jūsų dvasioje yra rezonansas, kuris traukia jus ramybėje, kad sužinotumėte daugiau – tai Jis. Būkite vedami ramybės, patepimas, kurį turite Jame, pasilieka jumyse, kai pažįstate Tėvą ir Sūnų, kaip sakoma I Jono 2:24-27.

 

  

Meldžiuosi už jus, kad jūsų neblaškytų visi mūsų dėmesį traukiantys balsai, bet kiekvieną dieną vis geriau ir pilniau pažintumėte Tėvą, pažintumėte Viešpatį Jėzų. Didžiausias nuotykis gyvenime, kurį galime patirti, yra vaikščioti su Dievu Tėvu ir Viešpačiu Jėzumi!

 

  Ačiū, kad esate mūsų gyvenime,

 

Džonas ir Barbara, Brajenas ir Amy

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.