Tarptautinė Bažnyčia be Sienų (CWOWI)

Tarptautinis Surinkimas be Sienų (CWOWI) - Pasaulinis Namų Surinkimų (Bažnyčių) tinklas
Mes tikime, kad namų surinkimai aprašyti Apaštalų darbų knygoje ir Pauliaus laiškuose yra normali krikščionybė. Šitie surinkimai sudaryti iš draugų, bendradarbių, kaimynų, kurie reguliariai renkasi namuose tam, kad augtų Kristuje ir, kad Viešpaties valia įvyktų jų gyvenime. Čia pateikiami Pasaulinio Namų Surinkimų tinklo įkūrėjo John Fenn straipsniai ir mokymai „Savaitės Mintys“.

2024 m. rugpjūčio 16 d., penktadienis

Baigiamosios mintys apie NT dovanojimą

 John Fenn, 16, August 2024, Final Thoughts on NT Giving

 Sveikinu visus,

 Dauguma ganytojų ir krikščionių neįsivaizduoja, kad teisumas iš esmės yra ir vertikalus, ir horizontalus tuo pačiu metu. Bet dabar jūs tai suprasite. Visas


davimas ST ir Naujajame Testamente grindžiamas tuo, kad esame dosnūs kitiems, nes Tėvas buvo ir tebėra dosnus mumis.

 Mylėk Viešpatį, savo Dievą, visa širdimi, jėgomis, siela ir protu, IR savo artimą kaip save patį – šie du elementai eina kartu kaip vienas yra teisumas (tzedakah). Tai yra  pinigų, laiko, išteklių, talentų, išminties davimo pagrindas Biblijoje. Kai mes duodame savo artimui , tai  džiaugsmo išraiška, kad buvome padaryti teisūs prieš  Dievą.

 Pavyzdžiui: Mt 6, 25-34: Pirmiausia ieškokite Karalystės ir Jo teisumo...

 Jėzus  mokė nesirūpinti dėl maisto, gėrimo ar reikalingų dalykų (horizontaliai). Jis sakė, kad tai yra dalykai, kurių siekia pagonys, nes jie neturi dangiškojo Tėvo, kuris rūpintųsi jais. Tėvas demonstruoja teisumą, nes Jis yra teisus (vertikaliai) ir rūpinasi savo vaikais (horizontaliai).

 Mato 25:31-46 Jėzus sako, kad sugrįžęs Jis atskirs avis (tikinčiuosius) nuo ožių (netikinčiųjų). Avys turi šias teisumo charakteristikas horizontalėje: „Buvau alkanas ir tu mane pamaitinai, buvau ištroškęs ir tu mane pagirdei buvau nuogas ir tu mane aprengei, buvau keleivis ir tu mane priėmei,  sirgau ir tu mane aplankei,  buvau kalėjime ir tu mane aplankei“.

 Visa tai yra teisumo savybės. Kadangi mes buvome sukurti teisūs prieš Dievą vertikaliai, mūsų gyvenimas Jame natūraliai išliejamas tiems, kuriems reikia pagalbos horizontaliai.

 Mes esame unikalūs žmonės

 Tzedakah ir toliau matomas Pauliaus laiškuose: „Ir jis atgaivino jus, kurie buvote mirę savo nuodėmėmis (vertikaliai) ir nusikaltimais (horizontaliai). Efeziečiams 2:1

 "...ir apsirengti nauju žmogumi, kuris yra sukurtas būti panašus į Dievą tikru teisumu (vertikaliai) ir šventumu (horizontaliu). " Efeziečiams 4:24

 "Išsivaduokite nuo kartėlio, įniršio ir pykčio, peštynių ir šmeižto, taip pat visų piktybių. Būkite malonūs ir gailestingi vieni kitiems, atleiskite vienas kitam (horizontaliai), kaip Kristuje Dievas jums atleido." (vertikaliai) Efeziečiams 4:31-32

Atminkite, kad visą Naująjį Testamentą parašė apaštalai, surinkimams namuose, patys būdami jų dalimi. Mums, esantiems namų surinkimuose( bažnyčiose), horizontalūs elementai įgauna ypatingą reikšmę. Visai kitaip, jei sėdi didelėje auditorijoje ir nepažįsti daugumos aplinkinių žmonių. Tačiau namų surinkime jūs vienas kitą pažįstate.

 Prioritetai

 Mums kyla klausimas: kaip paruošti savo širdį duoti kitiems. Kai kurie taip aukoja, kad atiduotų savo maisto pinigus, kad tik padėtų alkanam. Kiti neturi biudžeto, nejaučia, kad vien dėl to, kad pinigai yra sąskaitoje, jų negalima išleisti, nes jų prireiks po 5 dienų apmokėti sąskaitą. Mūsų širdyje nustatyti prioritetai padeda nustatyti tvarką mūsų finansuose.

 Mes matėme apaštalo nurodymus atidėti ką nors pagal tai, kaip Viešpats mus palaimino tą savaitę. Pirmiausia atiduokite save Viešpačiui, o paskui kitiems žmonėms. Dovanoti reikia pagal tai, ką turi, o ne pagal tai, ko neturi. Dievas parūpina sėklą sėjai ir duoną valgyti. Jei mes  duodame, tai patenka į mūsų ateitį, ir saikas sugrįš atgal pas mus gerai suspaustas,  supurtytas ir su kaupu. I Korintiečiams 16:2, II Korintiečiams 8:4-5, 11-15, 9:8-10, Luko 6:38.

 II Korintiečiams 9:8: „Jis suteiks jums visokeriopą malonę, kad jūs visko turėtumėte pakankamai, kad būtumėte pertekę visokio gėrio“. Tai mačiau mūsų pačių gyvenime. Jei gyvenate tam, kad duotumėte, Tėvas išlaiko tėkmę per jus, ir jūs nestokosite.

 Prieš kelis dešimtmečius...

 ..Aš pradėjau nuolat nešiotis grynųjų pinigų, kad galėčiau duoti kam nors, kam to reikia. Mano širdis buvo paliesta, kai supratau, kad dešimtinę ir davimą Naujajame Testamente prarijo manyje esantis Kristus, dėkingumo gyvenimo būdas, išreikštas dovanojant kitiems.

 Dešimtinė ir davimas pasikeitė nuo išorinio spaudimo tai daryti, į tekėjimą iš vidinio džiaugsmo, kaip dėkingumo už tai, kad buvome nuteisinti Tėvo akivaizdoje, išraiška. Širdyje jaučiausi kaip vaikas per Kalėdas, turėdamas 20 USD kupiūrą, atidėtą Viešpačiui, kad padovanočiau nepažįstamiems žmonėms.

 Vieną diena:

 Išėjau iš parduotuvės ir pastebėjau jauną moterį, vaikščiojančią tarp automobilių, prašančią pinigų. Ji priėjo prie manęs ir paprašė pinigų kavai. Ji patikino, kad nevartoja narkotikų, bet jai patiko lankytis šalia maisto prekių parduotuvės esančioje kavinėje.

 Žinojau, kad kažkas jos mąstyme ne taip, ir pasakiau jai, kad pirmiausia turiu kai ką padaryti, jei ji lauks. Tada nuėjau į kavinę ir sužinojau, kad ji ten nuolat lankosi ir kad gimdymo metu neteko kūdikio ir nuo to laiko niekada nebuvo psichiškai sveika. Ji gyveno pastogėje už mamos namų, kad galėtų pati susitvarkyti su savo skausmu.

Aš palikau $20 jos kavai pardavėjui, ir grįžau pas ją į automobilių stovėjimo aikštelę , kur ji  vis dar blaškėsi, prašydama žmonių pinigų. Aš pasakiau jai, ką padariau, ir pasakiau, kad melsiuosi už ją, neatskleisdamas to, ką žinau. Ji pasakė, kad meldžiasi kasdien ir padėkojo man. Išėjau galvodamas, kad ji meldžiasi už savo kūdikį, kuris dabar yra danguje, ir galbūt dėl  jos skausmą.

Daugiau jos nemačiau, bet tas trumpas susitikimas išliko su manimi iki šiol. Aš dažnai meldžiausi už ją ir džiaugiuosi, kad trumpas tzedakah išreiškimas leido parodyti jai gerumą ir paskatino melstis  už ją pastaruosius 30 ir daugiau metų. Taigi ta 20 USD dovana, pirmiausia skirta Viešpačiui, o paskui  įteikta jai, lėmė daugiau nei 30 metų maldos už ją – tzedakah.

 Kaip minėjome šioje serijoje, pinigai arba plaukia pas jus, arba išeina iš jūsų. Mes turime pakeisti savo gebėjimą, kad Viešpats patikėtų mums pinigus. Keli pajamų srautai yra labai svarbūs norint patenkinti daugiau nei mūsų pagrindinius  poreikius. Jis parūpina sėklos ir duonos, o mes ir Kristus mumyse turi nuspręsti, kas yra kas. Dovanojimas kitiems įeina į mūsų ateitį, kad galėtų aprūpinti mus ateityje. Dovanotojas turi visą malonę, kurios mums apstu visuose dalykuose.

 Ir visa tai yra pagrįsta teisumu – tzedakah. Mes buvome padaryti teisiais prieš Dievą, todėl norime būti dosnūs savo artimui, kartą ir kasdien patirdami Jo dosnumą. Negalime gyventi kitaip , dosnus davimas mūsų gyvenimo būdas.

 Nauja tema kitą savaitę, iki tol, laiminu,

 

Džonas Fenas

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.