Tarptautinė Bažnyčia be Sienų (CWOWI)

Tarptautinis Surinkimas be Sienų (CWOWI) - Pasaulinis Namų Surinkimų (Bažnyčių) tinklas
Mes tikime, kad namų surinkimai aprašyti Apaštalų darbų knygoje ir Pauliaus laiškuose yra normali krikščionybė. Šitie surinkimai sudaryti iš draugų, bendradarbių, kaimynų, kurie reguliariai renkasi namuose tam, kad augtų Kristuje ir, kad Viešpaties valia įvyktų jų gyvenime. Čia pateikiami Pasaulinio Namų Surinkimų tinklo įkūrėjo John Fenn straipsniai ir mokymai „Savaitės Mintys“.

2025 m. vasario 21 d., penktadienis

2025 m. vasario mėn. naujienlaiškis

 February 2025 Newsletter

Sveikinu visus,

  Praėjusių metų rugpjūčio mėnesio internetiniame informaciniame biuletenyje pasidalinau apie  liepos 2 d.  Viešpaties aplankymą. Vienas iš dalykų, kuriuos jis


paminėjo tada, buvo DI tapimas pagrindine jėga. Jis sakė, kad privačios įmonės ir vyriausybė dirbs kartu, nes įmonės turi vyriausybei reikalingų duomenų, tačiau vyriausybė gali juos naudoti reguliuodama dirbtinį intelektą, ir kitus dalykus.

 

  Sausio 23 d. iš Forbes.com:

 

„Prezidentas Donaldas Trumpas sugaišo šiek tiek laiko laiko paskelbdamas „Stargate Initiative“ – 500 milijardų dolerių vertės privataus sektoriaus sandorį, kuriuo siekiama išplėsti JAV dirbtinio intelekto infrastruktūrą. Technologijų milžinų „OpenAI“, „SoftBank“ ir „Oracle“ vadovaujama „Stargate“ yra didžiausias DI infrastruktūros projektas istorijoje.

 

  

Didėjant dirbtinio intelekto modeliams, didėja jų energijos suvartojimas, todėl kyla susirūpinimas dėl tvarumo ir aplinkos infrastruktūros pasirengimo. Tuo tarpu vyriausybės ir reguliavimo institucijos įveda naujas taisykles, skirtas spręsti etikos, saugumo ir privatumo riziką, susijusią su DI.

 

  

Tarp  visų dalykų, kuriuos Viešpats galėjo man pasakyti apie ateitį,  kodėl jis norėjo pasidalyti kalba apie DI ir jo poveikį šiai tautai? Jėzus stato eilutę po eilutės, šen truputį ir ten truputį. Taigi grįžtu prie to, ką Tėvas man pasakė 2001 m. rudenį po to, kai buvo pasirašytas Patriotų aktas, kuris leido vyriausybinėms agentūroms šnipinėti įtariamus teroristus tautoje: „Įstatymai, sukurti apsaugoti mano žmones, vieną dieną bus panaudoti prieš juos“. Negaliu paneigti pojūčio, kad dirbtinis intelektas veržiasi į mūsų gyvenimą, nors dabar ir geranoriškas, bet vieną dieną bus panaudotas prieš mus. Taigi mes stebime, meldžiamės ir esame budrūs laikams bei sezonams. Mes nebijome, bet stebime.

 

  CWOWI dabar turi programą! Galite eiti į App Store ir atsisiųsti ją dabar!

 

Jei jūsų tauta leidžia pasiekti „App Store“, mūsų logotipą su mažu stogeliu virš CWOWI rasite skiltyje „Švietimas“. Ją paprasta naudoti ir ji turi prieigą prie visų mūsų funkcijų: informacinių biuletenių, savaitės minčių, „YouTube“ mokymų, garbinimo dainų pasirinkimo ir kt. Kai kurios šalys gali neleisti JAV įsikūrusios „App Store“, o kai kurios pranešė, kad sunku ją rasti. Tačiau daugumai tai lengva. Ieškokite CWOWI „App Store“.

 

  

KWOWI – žiūrėkite naujienlaiškį aukščiau esančioje antraštėje. Kitą mėnesį pasidalinsiu daugiau šioje erdvėje, nes turėjome gerų draugų ir lyderių, kurie gyvena čia, JAV, ir lankosi Ugandoje , jie  praneša, kad vaikai yra gerai prižiūrimi ir myli savo naujus bendrabučius. Jie taip pat keliavo įkurti surinkimus ir patarnavo žmonėms. Dėkojame už jūsų paramą KWOWI. (Žr. kwowi.org)

 

  

Kaip tapti jautresniu savo dvasioje Šventajai Dvasiai

 

Kai pirmą kartą pabundu, pradedu melstis dvasia tyliai, po nosimi, nukreipdamas mintis į Tėvą. Paprastai mano pirmosios mintys Jam yra: ačiū, Tėve, už malonę man ir mano šeimai, arba padėkos žodžiai už kitas sritis.

 

 

 Įsivaizduokite taip: Apreiškimo 22:1 yra upė, kuri teka iš sosto, o Jėzus pasakė Jono 7:37, kad tiems, kurie Jį tiki, iš jų  vidaus tekės gyvųjų vandenų upės (Jonas patvirtina, kad kalbėjo apie kalbas 38 eil.) – taigi, iš Tėvo sosto Jo Dvasia teka upė į mūsų dvasią. Kai meldžiuosi kalbomis tie srautai maitina ir suteikti gyvybės įvairioms gyvenimo sritims (kaip matyti upėse, o ne upėje). Aš gyvenu, kad būčiau tame sraute tekančiame iš sosto, ir tai matome sekančiose ištraukose.

 

  Pirmasis yra 1 Korintiečiams 14:14-15:

 

"Nes jei meldžiuosi neišmokta kalba (kalbomis), mano dvasia meldžiasi, bet mano protas neproduktyvus. Ką daryti? Melsiuosi dvasia, ir melsiuosi  protu. Giedosiu dvasia, ir giedosiu ir protu."

 

 Visą dieną laikas nuo laiko meldžiuosi kalbomis. Jei įjungiu savo garbinimo grojaraštį, giedu kalbomis kartu su giesme, nukreipdamas savo garbinimą į Tėvą. Aš retai giedu giesmę  savo gimtąja anglų kalba. Beveik visada kalbu kalbomis. Net ir namų surinkime, kai skamba giesmė, dažniausiai renkuosi ją tyliai giedoti kalbomis. Retai kada klausausi per krikščionišką radiją transliuojamų giesmių, nes tose stotyse reta giesmė, kuri būtų vertikali nukreipta į Tėvą. Paprastai klausausi vieno iš savo garbinimo grojaraščio arba savo instrumentinio garbinimo grojaraščio ir dainuoju kartu arba kalbu kalbomis.

 

  

Buvimas Dvasioje – šalutinis poveikis

 

Su tuo susijusi praktika rasti ramų laiką namuose ir melstis dvasia, kartu melstis protu, kaip Paulius moko. Turiu omenyje tai, kad melsdamasis kalbomis disciplinuoju  savo protą klausytis maldos kalbos, kuria meldžiuosi, sutelkdamas dėmesį į tai, ką meldžia mano dvasia. Tokiu būdu aš meldžiuosi protu, ir  meldžiuosi savo dvasia.

 

  

Kai aš pirmą kartą pradėjau tai daryti, mano mintys klaidžiojo. Stebėjau laiką, kad galėčiau geriau save disciplinuoti ir įvertinti savo pažangą. Iš pradžių prireikė 50 minučių, kol mintys ištuštėjo nuo tokių dalykų kaip: „ar padėjau šlapius drabužius į džiovyklę?“, ir „ar Barbara supakavo berniukams rytojaus pietus“ ir : „ ar tas triukšmas iš vonios“  ir panašios įkyrios mintys.

 

  Labai greitai man pavyko atsikratyti šių dalykų per 10 minučių. Dabar galiu akimirksniu arba per minutę ar dvi nukreipti savo dėmesį  klausytis ir sutelkti dėmesį į tai, kas išeina iš mano dvasios. Kai jūsų siela (protas) yra sutelkta į jūsų dvasią, tada fizinis pasaulis išnyksta. Jūs nesirūpinate, tarsi užmirštate laiką, aplinkinius dalykus, savo laikyseną, nesvarbu, ar sėdite, ar gulite ant grindų. Jūs esate „dvasioje“, kaip Jonas mini Apreiškimo 1:10 ir 4:2. Būtent tada jūs  jūs gaunate žodžius iš Tėvo arba jūsų akys atsiveria į Jo karalystę.

 

  Išmokite rasti vietą, kur esate vienas, įsitaisykite patogiai ir be jokių trukdžių, ir pradėkite garbinti Tėvą kalbomis, o tada drausminkite savo protą klausytis, ko meldžiatės. Mintyse melskitės ta pačia kalba, kuria girdite besimeldžiant, giedokite ta pačia kalba, kuria gieda jūsų dvasia, ir laikas išnyks.

 

 Tačiau dažniausiai, kai meldžiuosi dvasia, mano protas galvoja apie kitus dalykus.

 

Tai, ką mokiau, yra puiku, kai būnu vienas anksti ryte arba vėlai vakare. Tačiau melstis ir giedoti kalbomis dieną neįmanoma.

   

Todėl išmokau melstis kalbomis, dažnai po nosimi, tyliai,  kad ir ką daryčiau. Net rašydama šį straipsnį meldžiuosi kalbomis po nosimi. Parduotuvėje? Meldžiuosi. Klausausi televizoriaus? Meldžiuosi. Ar klausausi kažko viename iš mūsų namų surinkimų? Dažnai meldžiuosi po nosimi(tyliai vert.) Priklausomai nuo to, ką veikiu, diena gali būti užpildyta veikla, kuri reikalauja viso mano dėmesio, ir galiu valandų valandas nesimelsti kalbomis. Bet kai galiu, pradedu iš naujo.

 

  Disciplinuokite save melstis kalbomis kiekviena proga, dažniausiai tyliai, bet aš tai vadinu „variklio palaikymu“. Kaip tada, kai automobilis tiesiog yra ant stabdžių. Meldžiuosi kalbomis, nors kiti nemato to ir negirdi.

   

Antroji ištrauka susijusi su tuo; Efeziečiams 5:18-20

 

Paulius vartoja žodžių žaismą: „Ir nepasigerkite vynu, tai prieštarauja  gyvybei ( liet. vert. tame yra pasileidimas) , bet būkite pilni (Šventosios) Dvasios, kalbėdami vieni kitiems psalmėmis (su styginiais instrumentais), himnais (dieną giesmėmis be palydėjimo) ir dvasinėmis giesmėmis (giedodami kalbomis), kurdami melodijas savo širdyje  dėkodami Dievui Tėvui mūsų Viešpaties Jėzaus vardu.“

  

 Daugelis žino graikų kalbos žodį „sozo“, kuris verčiamas „amžinasis gyvenimas“. Šaknis „asozo“ yra žodis, kurį Paulius vartoja sakydamas, kad pasigėrimas yra „prieš gyvybę“. „A“ reiškia „prieš“ arba prieštaraujantį (gyvenimui). Pirmajame amžiuje jis buvo naudojamas tiems, kurie gyveno peržengdavo ribas, neatsižvelgdami į visuomenės normas ar asmeninę atsakomybę.

 

 

 Kai Paulius girtuokliavimą priešpastato „būti prisotintam (Šventosios) Dvasios“, gauname ryškų vaizdą, koks gali būti Dvasios kupinas gyvenimas. Taip jis liepia giedoti padėkos Tėvui giesmes –iš savo dvasios, giesmes su instrumentiniu pritarimu ir  be pritarimo.

  

 Iš jūsų dvasios tekės jūsų maldos kalba – taip būsite prisotinti Dvasios. Argi ne mes visi to norime?

 

  Trečioji ištrauka yra Judo 20–21 eilutės

 

„Bet jūs, mylimieji, statydinkite save ant savo švenčiausio tikėjimo melsdamiesi Dvasioje (kalbomis), pasilikdami Dievo meilėje, laukdami mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus gailestingumo amžinajam gyvenimui.

  

 Vėlgi, kalbėjimas yra mūsų jautrumo Dvasiai raktas. Judas pasakoja, kaip malda kalbomis padeda išsilaikyti Dievo meilėje. Turite problemų dėl vaikščiojimo meilėje ? Melskis kalbomis. Giedokite kalbomis.

   

Sudėkite visas tris ištraukas ir gausite meilėje vaikščiojančio žmogaus paveikslą, kupiną dėkingumo ir giesmių širdyje, jautraus Tėvo ir mūsų Viešpaties Jėzaus dalykams. Jei norite tapti jautresniu įspūdžiams ir kitiems neverbaliniams nurodymams, kuriuos Tėvas mums perduoda mūsų dvasioje, laikykitės aukščiau pateiktų nurodymų.

 

  Maldos prašymas: Brianui kovo 5 d. bus atliekama 2 slankstelių sujungimo operacija ir jo biure nebus maždaug 3 savaites. Ačiū už kantrybę ir maldas jam sveikstant. Neplanavome jokių Zoom susitikimų, tikėdamiesi operacijos. Jų neturėsime, kol jis visiškai pasveiks. Tai gali  būti balandžio pabaigoje.

   

Barbara ir aš vertiname jūsų maldas. Rūpinimasis neįgaliu sūnumi yra viena iš tų tylių naštų, kurių niekas nemato. Daugelis iš jūsų gali būti susiję su priežiūra, kurią parodėte savo sutuoktiniui, tėvui ar kitam giminaičiui, visą laiką prižiūrėdami jį namuose arba lankydami ir prižiūrėdami jį  globos  įstaigoje. Jūs žinote, apie ką aš kalbu.  2–3 kartus per savaitę pateikiami  su Chrisu susiję klausimai , naujienos apie incidentus, įvykusius grupės namuose, pasiūlymai susitarti dėl susitikimų arba pasirašyti dokumentus.

 

  Tačiau Chrisas džiaugiasi, kai mes abu mėgaujamės jo penktadieniais–šeštadieniais namuose. Neseniai nuvežiau jį į didelį RV(amer.) , valčių ir lauko renginį Talsoje, ir jam patiko suktis  kėdėje, visa tai matyti ir kalbėtis su žmonėmis.


 Jis buvo ypatingai  sužavėta sraigtasparniais. Jie kažkaip buvo įjungę sraigtasparnį į programą ir leido Chrisui  atidaryti jo duris, o savininkas net įjungė šviesas, kad galėtų pamatyti, kaip užsidega prietaisų skydelis – Chrisui tai buvo jaudinanti diena. Mane tai vargina. Po 2 dienų Chrisui kažkas nutiko per dienos programą grupės namuose ir jam buvo įpjautas veidas. Taip visada aukštyn ir žemyn, visada kažkas... ačiū už jūsų maldas.

 

  Mes jus LABAI vertiname!

 

Dėkojame už jūsų maldas ir finansinę paramą.

 

Laiminame! Džonas ir Barbara, Brianas ir Amy.

 

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.